Forumun ilgi görmemesi üzerine.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Forumun ilgi görmemesi üzerine.

Merhabalar,

Sizlerde benimle aynı görüşte misiniz bilmiyorum fakat bu forum yeteri kadar ilgi görmedi.
      Bu oyunun tüm sezonlarını oynamış birisi olarak şu an oyuna olan ilginin çok çok az olduğunu söylemek zor değil.
      Yöneticiler sıklıkla oyunun sayfası üzerinden forumun açıldığını forumdan etkinlikler, duyurular olacağını söylüyor fakat sonuç ortada.
      Forum açıldığından beri üye olan sayısı 85 aktif olarak forumu kullanan kişi taş çatlasın 20.
      Bu sayılar bu oyuna yakışıyor mu ?
      Yönetim sürekli -ecek -acak ekleri ile cümleler kuruyor ve bizim beklememizi istiyor.
      Fakat ortada hala ve hala somut hiç bir şey yok.
      Diğer oyunlar binlerce kişiye hitap ederken siz burada yüz kişiye hitap etmeye çalışıyorsunuz.( Şimdi az olsun öz olsun falan fistan gibi edebi cümlelere gerek yok herkes ister ki oyun kalabalık olsun.)
      Biz şimdi yönetimden masaya somut bir şeyler koymasını bekliyoruz. Bizi bekleyin diyorsunuz ama biz neyi bekliyoruz bunu bilmek istiyoruz. Bu gidişle kutudan hıyar çıkacak gibi duruyor.
      Forum üzerinden oylama olacak, forum üzerinden etkinlikler olacak denildi hala ne bekleniyor ? Mesele zaman kazanmak mı ? Mesele insanları oyalamak mı ki eğer öyleyse beceremiyorsunuz !
      Oyunun ana hatları ile ilgili hiç bir gönderi düzenlenmiş değil. 1-99 sade server olacak diyerek kestirip atmak artık bize hakarettir.
      Bu oyunun duyulması için neler yapıldı neler planlandı ? Yoksa zaten bizim ismimiz var bizi bilen bilir havasında mısınız ?
      Oyunda nereye kadar gelindi ?
      Oyuna neler eklendi ?
      Biz daha ne kadar bekleyeceğiz ve neyi bekliyoruz ?
      Şimdi forum üzerinden oylamalar başlayacak onun doğrultusunda oyun şekillenecek kafasındasınız( daha önceki sezonlarda gördük gerçi bu oylamalara ne kadar sadık kalındığını.)
      Bu oylamalar bizi daha ne kadar oyalayacaksınız çünkü siz oylamayı bile bariz bir şekilde erteliyorsunuz.

Velhasılı kelam,
      Diğer tüm arkadaşlarım, dostlarım, rakiplerim bu konuda bana katılacaklarını düşünüyorum.

Sizi ciddiye alıp burada olan insanlara derhal ciddi bir şeyler sunmanız gerekiyor.

sponsored by sudafed, nurofen and apranax fort.

The post was edited 1 time, last by CokoPrens ().

• Cha cha charmander
      Kral cok haklisin ama haklarini yedigin bi konu var askerligimin bitmesine 7 ay vardi lutfen biraz gec acinda bende oynayayim dedim adamlar acmadi bile mahrum kalmayayim diye bitireli 7ay oldu hala acacak neyi bekledigimizi niye bekledigimizi bile bilmiyorum piyasada o kadar saglam server varken hatta ben mt2 bile oynamiyorum 3 yildir sirf arkadaslarla keyifli bi ortam olsun diye giricem yoksa yemişim marsisi
    • Okurken bile hele şükür biri benım yazmak istediklerimi forumda konuyu açarak belirtmiş 2 senedir ayni sözlerle bekletiliyor sadece forum açiliyor ama oyun hakkında hiç bir bilgi yok insanlar sizin oyun açmanizi beklerken siz her sene forum açip oyuna ne kadar talep olacak diye forum üzerinden test ediyorsunuz ne reklam var ne oyunla ilgili en ufak bir bilgi artik işi gerçeğe dökün tarih verin ve reklamlarınıza başlayin lafla yürümüyor bu kervan
    • Öncellikle kimseyi oyaladığımız yok.
      Öyle bir düşünce dahi aklımızın ucundan bile geçmedi.
      Forum bu kadar az üye olmasının sebebi ise artık hiç bir sunucu kendine ait bir forum kurmuyor.
      Şimdi ki oyuncular foruma bu kadar önem vermiyor.
      Biz bu zamana göre gayet iyiyiz diye düşünüyorum.
      Şu devirde zaten en önemli şey olan zaman bunun bilincinde olup sizleri asla oyalamak istemiyoruz.
      Fakat şöyle bir durum var, amacımız tüm kitleyi tekrardan Marsis çatısı altına toplayıp sizlere adaletli ve keyifli bir oyun sunabilmek.
      Bunun için bekliyoruz yoksa keyfimizden değil.
      Ek olarak;
      Oyun yapısı hakkında zaten ufak tefek paylaşımlar yapacağız forum açılalı daha 3 gün oldu.
      Şöyle de bilgilendirme yapayım, piyasada bulunan tüm Metin2 platformlarına ayrı ayrı reklamlar vereceğiz.
      Dediğim gibi, Marsis adına yakışır sağlam bir sunucu tekrardan sizlerle olacak bundan şüpheniz olmasın tek sıkıntımız şuan zaman.
      Oyun içerisinde ekleyemeyeceğimiz herhangi bir sistem yok.
      Geçen seneden forumu açıp, oyun açılışını yapamamıştık bu tür şeyleri düşünmeniz gayet normal ama bu sefer bu tür sıkıntılar olmayacak.
      Oyunu aceleye getirmeye gerek yok siz şundan emin olun Marsis adına yakışır bir şekilde açılışını gerçekleştireceğiz.
      Ufak bir bilgilendirme açısından bu akşam forum üzerinden Marsis özelliklerini paylaşacağız.
      Herhangi bir sistem veyahut önce ki sezonlarda beğendiğiniz bir sistem var ise,
      Öneriler kısmında konu açıp bizlerle paylaşım yapabilirsiniz.
    • Oyunun aceleye gelmemesi size göre normal olabilir ancak şuan forumda bulunan kesim sizin önceki serverlerinizi oynamış eski adamlar. Daha öncesinde de gördüğümüz gibi forumu açtıktan yaklaşık 1 hafta sonrasında forumun kullanım oranları %80 oranında düşüyor. Şimdi siz bu oyunculara belirli bir açılış tarihi vermediğiniz sürece, oyun hakkında belirli özellikleri sunmadığınız sürece burda yaşını başını almış adamların sizin forumda yazdığınız etkinlikleri oyunları beklemeye zamanı olduğu düşünmüyorum. Örnek olarak 2 martta açılan forum sonrasında oyunun 22 Mart Cuma veya herhangi bir tarih, açılacağını söylerseniz bu adamlar loncalarını ona göre toparlar gerekli toplantılarını yapar. Okuyan adamlar belirli bir plan program yapar(vize tarihleri) çalışan adamlar kendi plan programlarını(ep çekecekler maddi açıdan çekmeyecekler zaman açısından) yapar. Yani bir hazırlık süreci başlar. Ancak siz bu forumu 2 martta açıp da oyunun açılış tarihini vermeyip oyuncuları forumda oyalayarak daha çok eski oyuncuları kaybedeceğinizin farkında değilsiniz. Farkında olsaydınız gerekli açıklamaları ben şu an forumda okuyor olurdum. Dilerim eski ortamı tekrar yaşarız dilerim sorunsuz bir oyun oynarız. Ancak olay forum açmakla bitmiyor :)
    • Lifes wrote:

Öncellikle kimseyi oyaladığımız yok.
      İsteyerek bekletmediğinize katılsam da istemeden de olsa bizi uzun zamandır bekletiyorsunuz.

Lifes wrote:

Forum bu kadar az üye olmasının sebebi ise artık hiç bir sunucu kendine ait bir forum kurmuyor.
      İnsanların forumlara önem vermemesinin sebebi facebook gruplarına yüklenmeleri. Bildiğim kadarıyla aktif grubunuz yok.

Lifes wrote:

tek sıkıntımız şuan zaman.
      Oyunun açılacağını 1 senedir bekleyen kişilere zaman sıkıntınızın olduğuna ikna edemezsiniz.

Lifes wrote:

Fakat şöyle bir durum var, amacımız tüm kitleyi tekrardan Marsis çatısı altına toplayıp sizlere adaletli ve keyifli bir oyun sunabilmek.
      Amacınız bu ama bunun için bir şey yapmıyorsunuz.

Lifes wrote:

Oyunu aceleye getirmeye gerek yok
      Oyunun startını bugün verseniz bile çok geç kalmış oluyorsunuz. Aceleye getirmek mi? Şaka falan galiba.

Lifes wrote:

vereceğiz.

Lifes wrote:

gerçekleştireceğiz.

Lifes wrote:

paylaşacağız.
      Gibi kelimeler bana asla gerçekleşmeyen seçim vaatlerini çağrıştırıyor ki @CokoPrens ' in üzerinde durduğu nokta bu.

Oyunu açacağız dediğiniz günden beri sizi bekleyen kitleyi hiçbir anlamda memnun edemediniz. Alt tarafı 1-99 files hazırlıyorsunuz neyi 1 seneden fazladır bekliyoruz inanın bilmiyorum. Hala bu gece bir şeyler paylaşacağınızı söylüyorsunuz ama bu insanlar sizden tarih bekliyor.

Bana kalırsa 98-99 bir versusluk server açın, insanlar zaman geçirecek bir şey bulsun kendine. Başka türlü şuan zaten az olan kitleyi kaybedecek gibi gözüküyorsunuz.

Bi tarih vermek bu kadar zor mu kardeşim? 1 ay sonra de. Elinde bişey yoksa 2 ay sonra de. Biz 1 yıldır ne bekliyoruz? Biz 1 senede bişeyi beceremedik sizde 2 ay daha kendinize oynayacak başka oyun bulun bizi beklemeyin de. AVM kapısında yarım saat bekleyemeyen adamları 1 senedir bekletip hala zaman sıkıntımız var demek saygısızlıktır. Zamanımızı boşa harcamayın artık
      Aptal ile tartışmaya girme, dışarıdan bakan farkı anlayamaz.

Haddini aşmamak, kalp kırmamaktır edep.
      Dedikodudan, haksızlıktan ve ithamdan uzak durmaktır.
      Bilmediğin konuda susmak, bildiğin konuda ahkâm kesmemektir.
      İnsan ayrılığı yapmamaktır, aşırılığa gitmemektir.

The post was edited 1 time, last by sayamura ().

• sayamura wrote:

Lifes wrote:

Öncellikle kimseyi oyaladığımız yok.
      İsteyerek bekletmediğinize katılsam da istemeden de olsa bizi uzun zamandır bekletiyorsunuz.

Lifes wrote:

İnsanların forumlara önem vermemesinin sebebi facebook gruplarına yüklenmeleri. Bildiğim kadarıyla aktif grubunuz yok.

Lifes wrote:

tek sıkıntımız şuan zaman.
      Oyunun açılacağını 1 senedir bekleyen kişilere zaman sıkıntınızın olduğuna ikna edemezsiniz.

Lifes wrote:

Amacınız bu ama bunun için bir şey yapmıyorsunuz.

Lifes wrote:

Oyunu aceleye getirmeye gerek yok
      Oyunun startını bugün verseniz bile çok geç kalmış oluyorsunuz. Aceleye getirmek mi? Şaka falan galiba.

Lifes wrote:

vereceğiz.

Lifes wrote:

gerçekleştireceğiz.

Lifes wrote:

paylaşacağız.
      Gibi kelimeler bana asla gerçekleşmeyen seçim vaatlerini çağrıştırıyor ki @CokoPrens ' in üzerinde durduğu nokta bu.
      Oyunu açacağız dediğiniz günden beri sizi bekleyen kitleyi hiçbir anlamda memnun edemediniz. Alt tarafı 1-99 files hazırlıyorsunuz neyi 1 seneden fazladır bekliyoruz inanın bilmiyorum. Hala bu gece bir şeyler paylaşacağınızı söylüyorsunuz ama bu insanlar sizden tarih bekliyor.

Bana kalırsa 98-99 bir versusluk server açın, insanlar zaman geçirecek bir şey bulsun kendine. Başka türlü şuan zaten az olan kitleyi kaybedecek gibi gözüküyorsunuz.

Bi tarih vermek bu kadar zor mu kardeşim? 1 ay sonra de. Elinde bişey yoksa 2 ay sonra de. Biz 1 yıldır ne bekliyoruz? Biz 1 senede bişeyi beceremedik sizde 2 ay daha kendinize oynayacak başka oyun bulun bizi beklemeyin de. AVM kapısında yarım saat bekleyemeyen adamları 1 senedir bekletip hala zaman sıkıntımız var demek saygısızlıktır. Zamanımızı boşa harcamayın artık
      Geçen sene ki olaylar yaşanmayacak.Geçen sene bir takım kişisel sebeplerimden dolayı ilgilenemedim ve açılışı gerçekleştiremedim.Bu sefer böyle bir sıkıntı gerçekleşmeyecek.Oyun test sunucu aktif şuan @Harbinger ekip arkadaşım ile çalışmalara devam ediyoruz; Marsis - Ön İzleme bomboş bir files yerine sade bir şekilde oyuncuların işine yarayacak sistemler eklemek ile uğraşıyoruz.Sorunsuz bir şekilde de devam ediyor.
      NOT: Silah kostümleri eklemeyi düşünmüyoruz.
    • Tek sıkıntınız zaman olabilir diyemem çünkü biz 1 yıldır bekliyoruz hatta daha fazla ama ortada gözle görülür bişiler insanı tatmin eder beklemek etmez. Biz de adına yaraşır bir marsis bekiyoruz ama bu bekleyiş 14 ayı buldu nerdeyse oynamayı dört gözle bekleyen insanlar bile artık boşver açılmayacak diyip saldılar sizde bunun farkına varmış olmalısınızdır.
      Bu bir oyun da olsa Herkes yerini ve Haddini bilecek.
      Sonra Muhattabımız olursunuz...
      Sevgilerle Rokin...
    • CokoPrens wrote:

Lifes wrote:

Ufak bir bilgilendirme açısından bu akşam forum üzerinden Marsis özelliklerini paylaşacağız.

Bu akşamın bitmesine 1 saat kaldı. Halk sabırsızlıkla bekliyor.
      İnsanları evde zor tutuyoruz.
      Peki ya siz ? Yine mi unuttunuz söylediklerinizi.

Cha cha charmander
    • HandSomeKro wrote:

sen önce marsis isminin son şansı olduğunu düzgün bir oyun açman gerektiğini kavra da ( x ) sunucusunun turnuvasından sonra açayım daha çok lonca gelsın daha çok paramı kazanayım sonra mağarama çekileyim diye planlama mazallah sunucu elinde patlar bir anda sen üzülürsün @Lifes
      2 kere beğenme butonu koymamışlar kardeş kusura bakma
    • Forum kullanan her üyenin hemen hemen senin her açtığın serverde oynadığı aynı zaman da buradaki insanların çoğu seni eylülden beri beklediği unutma. Beni az çok tanıyorsun lifes adını 9 yıl önceden tanıyan bir insanım buraları geçeceğim.Bu insanların sana güveni var bunu boşa çıkarma en kısa sürede açmanı istiyor ve bekliyoruz. Ek olarak bunlar nasıl olsa elde ben yeni oyuncular gelene kadar bekleyeyim derken elindekilerden de olma.
    • CokoPrens wrote:

Ne oldu
      Ben işteydim beyler balkon konuşmasını kaçırdım mı 8o
      Bence marsis yöneticileri vardiyalı işte çalışıyor. Telefon yasak, cepli pantolon yasak o yüzden foruma giremiyorlar. Yoksa başka türlü foruma girmeyip ilgilenmemelerinin bir açıklaması yok bence. Öyle bir oyun düşünün ki yöneticiler forum açmış ama foruma girmiyor. Developer foruma girmiyor. Çalışmaların hangi aşamada olduğunu söylemiyor. Oyun kurucusu royal foruma girmiyor, olan biteni açıklamıyor. En önemlisi tarih verilmiyor. Diyecek bir şey yok.
      Aptal ile tartışmaya girme, dışarıdan bakan farkı anlayamaz.

Haddini aşmamak, kalp kırmamaktır edep.
      Dedikodudan, haksızlıktan ve ithamdan uzak durmaktır.
      Bilmediğin konuda susmak, bildiğin konuda ahkâm kesmemektir.
      İnsan ayrılığı yapmamaktır, aşırılığa gitmemektir.