En sevdiğimiz replikler.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Herkes sadece beyaz olsaydı, beyazın bir değeri olmazdı. Herkes siyah olsaydı siyahın bir anlamı olmazdı. Oysa ki beyazı en güzel gösteren siyah değil midir? Beni değerli yapan benden olmayandır.

-Hükumet Kadın

sponsored by sudafed, nurofen and apranax fort.
    • Birincisi: Yaptıklarını sanal dünyayla sınırlama.
      İkincisi: İmkansızı hedefle.
      Ve üçüncüsü: Hiç bir sistem güvenli değildir.

-Who Am I

Edebim El Vermez Edepsizlik Edene Susmak En Güzel Cevaptır Edebi Elden Gidene..
    • Mathilda: ''Leon, galiba sana aşık oluyor gibiyim. Bu ilk defa başıma geliyor.''
      Leon: ''Daha önce aşık olmadıysan bunun aşk olduğunu nereden biliyorsun?''
      Mathilda: ''Çünkü hissediyorum.''
      Leon: ''Nerede?''
      Mathilda: ''Karnımda, sıcacık. Hep bir yumru olurdu, artık kayboldu.''
      Leon: ''Karın ağrının geçmesine çok sevindim ama bunun bir anlama geldiğini sanmıyorum.''
    • ne güzel çocuklardı hepsi, konuşuyolardı, tartışıyolardı... ben de inandım onlara, dua ettim devrim için... yemek yaptım onlara... biliyor musun yemekleri bitince sofrayı hep beraber topluyolar, kızlı erkekli! daha önce hiçbir erkeğin sofra topladığını görmemiştim. devrim olunca da böyle sofrayı toplayacak mı erkekler dedim, tabi anne dedi. çok hoşuma gitmişti bi erkeğin sofrayı kaldırması... sofrayı hep birlikte topladılar. kızlar vardı. tartışıyorlardı korkusuzca!

- Ayhan Hanım

sponsored by sudafed, nurofen and apranax fort.
    • "Gözlerin o kadar yeşil ki, öpsem gözlerinden, dudağımda bir orman filizlenir."
      Aptal ile tartışmaya girme, dışarıdan bakan farkı anlayamaz.

Haddini aşmamak, kalp kırmamaktır edep.
      Dedikodudan, haksızlıktan ve ithamdan uzak durmaktır.
      Bilmediğin konuda susmak, bildiğin konuda ahkâm kesmemektir.
      İnsan ayrılığı yapmamaktır, aşırılığa gitmemektir.
    • "Zamanı geri getirebilsem, sana saatlerce bakardım. Çünkü artık ne kadar hatırlıyorsam o kadar görüyorum seni."
      Aptal ile tartışmaya girme, dışarıdan bakan farkı anlayamaz.

Haddini aşmamak, kalp kırmamaktır edep.
      Dedikodudan, haksızlıktan ve ithamdan uzak durmaktır.
      Bilmediğin konuda susmak, bildiğin konuda ahkâm kesmemektir.
      İnsan ayrılığı yapmamaktır, aşırılığa gitmemektir.
    • Kim olmak istiyorsan olabilirsin, bir zaman kısıtlaması yoktur. istediğin zaman başlayabilirsin.
      Değişebilirsin ya da aynı şekilde kalabilirsin. En iyisini ya da en kötüsünü yapabiliriz. Umarım sen en iyisini yaparsın, umarım seni korkutacak şeyleri görebilirsin. Umarım, daha önce hissetmediğin şeyleri hissedersin. Umarım, farklı bakış açıları olan insanlarla tanışırsın. Umarım, gurur duyabileceğin bir hayat sürebilirsin. Eğer hiç birini yapamazsan umarım tekrar baştan başlayacak bir güce sahip olursun.
      Bazı insanlar nehir kenarında oturmak için doğmuştur. Bazıları üzerlerine yıldırım düşmesi için. Bazıları iyi bir müzik kulağına sahip olmak için. Bazıları sanatçı olmak için. Bazıları yüzücü olmak için. Bazıları düğmeci olmak için. Bazıları Shakspeare okumak için, bazıları da anne olmak için. Bazı insanlar da dans etmek için.
      ”Hayatında olan bitene sinirlenebilirsin, küfür edebilirsin, kaderine lanet edebilirsin ama sona geldiğinde; hepsini unutmalısın.

2008 - Benjamin Button'un tuhaf hikayesi.
    • Bende eskiden nasıldı diye düşünüyorum, elimde kalan tek şey bu.
      Bana baktığında ne görüyorsun ? Hiçbir soruya cevap vermeyen herşeyi birbirine karıştıran huysuz bir ihtiyarmı ? Yemekten başka bir işe yaramayan birimi ? Hayır ben öyle değilim... Ben şort giyiyorum, 9 yaşındayım, trenden bile hızlı koşuyorum, artık ağrıyan sırtımı hissetmiyorum. 15 yaşındayım, 15 yaşındayım ve aşık olmuşum, aşık olmuşum.

- Bay Hiçkimse
    • ''...Şimdi siz diyorsunuz ki, ''bu ne biçim süper kahraman filmi?! Kostümlü adam diğer adamı şiş kebaba çevirdi!'' falan filan değil mi? Süpriiz! Bu bildiğiniz süper kahraman filmlerinden biri değil! En iyisi bu tayta sıkıştırılmamdan daha öncesini anlatayım!...''

-Deadpool

• aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir
      en sevdiğim tatlı kazandibidir.
      leyla sev beni sokma müşküle
      seninle kaşık atalım iki tabak keşküle.

-Tosun Paşa